تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
قیمت لوله
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
مرکز الکترونیک طهران
خرید دریل مگنت
فروشگاه محصولات بهداشتی
مجسمه برنجی کوچک شاهمرادی
Barabas Ropa de hombre
خرید سیسیکم
ساندویچ پانل
دفتر مهاجرتی
خرید iptv
ای توپی پوزیشنر
خرید سیسیکم
روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
خبر

 

معرفی انواع سنگ گندمک شیراز

معدن سنگ مرمر گندمک در شهر شیراز قرار دارد. نام این سنگ نشان دهنده رنگ زیبای آن شبیه خوشه های گندم است. سنگ مرمر گندمک به دلیل تولید فراوان از قیمت متوسطی برخوردار است. علاوه بر این، این سنگ به دلیل ویژگی های فنی خوب در پروژه های معماری و ساختمانی مورد توجه قرار می گیرد. در زیر به خواص مختلف این سنگ اشاره می کنیم:

انواع سنگ و کاربرد

سنگ های صندل شیراز به دلیل اصطکاک زیاد در راه پله ها و کف منازل کاربرد فراوانی دارند و سطح آنها به گونه ای است که در صورت آسیب دیدن زیبایی خود را از دست نمی دهد. کاربرد مدل های مختلف آن به شرح زیر است

سنگ سندبلاست

در این مدل انواع سوزن، چرم یا سنگ های فرسوده خرد شده و به قطعات کوچک تبدیل می شوند. سنگ گندمک بادبر در داخل به عنوان سنگ آنتیک و در نمای بیرونی نیز کاربرد دارد.

سنگ سوزنی

در این روش اصطکاک سنگ افزایش می یابد. این سنگ ها زیبایی خاص خود را دارند و اغلب به عنوان کفپوش در منازل استفاده می شوند.

سنگ تبر

از این فرآیند به منظور افزایش اصطکاک سنگ نیز استفاده می شود. سنگ تبر اغلب به عنوان سنگ پله استفاده می شود.

سنگ ماسه آسیاب شده

در این مدل سطح سنگ مانند سایر مرمرها کاملا صیقلی است. این سنگ گندمی رنگ است و قسمت‌های صدفی‌شکل آن سفید رنگ است.

مشخصات ظاهری و بافتی سنگ مرمر گندمک

زمینه سنگ مرمر گندمک دارای طیف رنگی از کرم تا خردلی است و در برخی انواع به رنگ خاکستری نیز دیده می شود. دلیل رنگ های کرم تا خردلی در این سنگ وجود ناخالصی در ترکیب شیمیایی آن است. ماده معدنی اصلی سازنده سنگ مرمر گندمک کلسیت است اما وجود مقادیر متغیر کانی های اکسیدی مانند هماتیت که نوعی اکسید آهن است باعث می شود رنگ سنگ مرمر گندمک به خردلی و نارنجی تبدیل شود.

مشخصات فیزیکی و مکانیکی سنگ مرمر گندمک

سنگ مرمر گندمک یکی از معدود سنگ مرمرهای مقاوم به شمار می رود و می توان از آن در نمای بیرونی نیز استفاده کرد. اگرچه میزان جذب آب این سنگ محدود است، اما تمیز کردن آن کمی دشوار است و لکه ها و کثیفی ها می توانند تا حدودی روی سطح این سنگ باقی بمانند. بنابراین اگر سنگ مرمر گندمک در معرض رطوبت زیادی قرار نگیرد می توان از آن به عنوان سنگ کف مناطق استفاده کرد.

دوام سنگ مرمر گندمک

دوام در برابر چرخه های ذوب و انجماد:

اگرچه این سنگ ممکن است رگه های کوچک زیادی داشته باشد، اما اکثر آنها به خوبی پر شده اند. به عبارت دیگر، ترک هایی که فضای لازم برای ورود و یخ زدن آب در سنگ را فراهم می کند، در سنگ مرمر گندمک محدود است. بنابراین دوام این سنگ در برابر چرخه های ذوب و انجماد بیشتر از سایر مرمرها می باشد.

دوام در برابر محلول های اسیدی:

سنگ مرمر گندمک مانند سایر سنگ های کربناته دوام زیادی در برابر محلول های اسیدی ندارد زیرا کلسیت یک ماده معدنی محلول است. بنابراین برای تمیز کردن این سنگ نباید از مواد شوینده اسیدی استفاده کنید.

قیمت سنگ مرمر گندمک

این سنگ ها قیمت نسبتا مناسبی دارند. در بین انواع ساینده ها سندبلاست سوزنی شکل قیمت بالاتری دارد. کیفیت فرآوری، نوع تراش، اندازه سنگ و ... در قیمت سنگ تاثیر دارد اما سنگ های بادگیر قیمت مناسب تری دارند.

جهت خرید سنگ در شیراز و سراسر کشور به سایت کارخانه اسیا سنگ مراجعه کنید https://asiastone-factory.com/برچسب ها : ,
 
Blogtez